10 rzeczy niezbędnych w kuchni!

Opublikowano przez admin

Mowa o kuchni i gotowaniu staje się coraz popularniejsza. O ile dawniej starano się ją omijać – dziś każdy chciałby być jak TopChef czy odwiedzić restaurację Modesta Amaro. Coraz kreatywniej tworzone są przepisy, rosnącą popularnością cieszą się kulinarni bloggerzy. Co warto wiedzieć o wyposażeniu kuchni?

Oto 10 niezbędnych rzeczy, które powinny się w niej znaleźć:

1. Robot kuchenny. Dzięki wielofunkcyjności z ułatwieniem przyrządzimy potrawy rodem z kulinarnych show. Przy pomocy odpowiednich programów gotowanie stanie się szybsze i przyjemniejsze. Hałas nie będzie zagłuszał wszystkiego wokoło, a ładny i odpowiednio skonstruowany design wkomponuje się w kuchenne szafki. Przykładem takiego profesjonalnego robota może być z wieloma właściwościami i solidnym wykonaniem.

big_NY4367
2. Zestaw noży. Ostre noże w kuchni to podstawa. Nie warto kupować tanich podróbek, które posłużą przez tydzień, może miesiąc, a następnie będą jedynie zbędnym wyposażeniem szuflady lub organizera. Wysokiej jakości stal w ostrzach noży to klucz do sukcesu. Znacznie poprawią pracę i komfort codziennych zmagań w kuchni noże . Warto stawiać na marki dające gwarancję ponadczasowości.

3. Eleganckie sztućce. To, czym jemy dodaje potrawom smaku i gustu. Nawet najpiękniej podane dania, które mamy jeść plastikiem czy wyginającym się widelcem – tracą na wartości. Sztućce kupuje się raz na wiele lat, zatem warto postawić na prostotę, piękno i dobre wykonanie. Nierdzewna stal to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o kuchenne wyposażenie.

4. Waga kuchenna. Jeżeli błędnie odmierzymy składniki, to potrawa ani żadne ciasto nam nie wyjdzie. Rozwiązaniem tego problemu jest dobór wagi kuchennej, najlepiej takiej, która poza prawidłowym spełnianiu swoich obowiązków wzbogaci wygląd naszej kuchni. Klasyczna czerń i dokładność będą w pełni satysfakcjonujące.

big_NY4367
5. Zestaw pojemników. Powinny znaleźć się w każdej kuchni. Schowamy w nich wszystko. Najbardziej praktyczne będą takie, w których możemy coś odgrzać lub coś w nich zamrozić. Nierealne? A jednak:

6. Deska do krojenia. Naturalnie nikt nie może o niej zapomnieć. Klasyka w każdej kuchni. Antybakteryjna z powierzchnią nie przyjmującą zapachów. Najważniejsza dla nas to gwarancja higieny!

7. Szatkownica. Zapewnia wygodę, oszczędność czasu, higienę. Poszatkuje warzywa i owoce. Trudno obecnie wyobrazić sobie kuchnię bez tego cudeńka.

8. Otwieracz do wina. Wino dodane do mięsa obiadowego bądź towarzyszące wspaniałym sosom i aromatom powinno zostać zastosowane w każdej cenionej się kuchni. Dlatego też jest to istotny element, który powinien się w niej znaleźć. Prosty, klasyczny, najlepszy.

9. Durszlak. Do makaronów, mycia owoców, orzechów. Istotny ze względu na swoje funkcje. Obecnie częściej spotykany pod nazwą cedzak. Polecam zaznajomić się z tym modelem

10. Formy do ciast. Domowe, własne wypieki to coś, czego nie dostaniemy w sklepie. Warto mieć różne formy i foremki, tortownice. Przykładowo tortownica nada się i do przechowywania ciasta ale także do pięknego serwowania.

big_NY4367