Grill gazowy do 4 tys.

Opublikowano przez admin

Sezon grillowy nadchodzi wielkimi krokami. Wraz z coraz piękniejszą pogodą coraz więcej osób z tęsknotą myśli o mięsach, kiełbasach, warzywach przyrządzanych na grillu. Niektórzy nawet twierdzą, że grillowanie jest to nasz sport narodowy, a rozgrywki w nim rozpoczynają się oficjalnie 1 maja.

Najlepszy wybór

Planując grillowanie, warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który jest w stanie sprostać naszym wymaganiom. Wyróżnia się grille węglowe, elektryczne oraz gazowe, a wśród nich można wyróżnić grille stacjonarne oraz przenośne. Za najlepszy wybór biorąc pod uwagę ekologię oraz kwestie finansowe można uznać grill gazowy. Jego dużą zaletą oprócz niskiej ceny i ekologii jest łatwość rozpalenia oraz utrzymania temperatury na odpowiednim poziomie. Ponieważ wybór jest ogromny, warto na spokojnie zapoznać się z wieloma modelami tych urządzeń np. za pośrednictwem strony etrading24.pl.

Poznajmy się bliżej

Pora więc poznać bliżej grill gazowy, gdyż przed dokonaniem zakupu warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Grill gazowy należy używać z takim gazem jak propan lub propan-butan. Jest on przeznaczony do używania na zewnątrz. Podobnie jak każdy inny grill nie powinien znajdować się w pobliżu przedmiotów łatwopalnych bądź pod łatwopalnym zadaszeniem. Ponieważ wykorzystuje się w nim butlę gazową, nie można zapominać o bezpiecznym jej przechowywaniu, czyli np. zawsze pionowo nigdy poziomo. Na zakończenie sezonu lub kiedy przez dłuższy czas nie planujemy urządzać grilla, należy butlę odpiąć od urządzenia. Przed pierwszym uruchomieniem urządzenia trzeba zawsze zapoznać się dokładnie z instrukcją obsługi, aby nie uszkodzić sprzętu lub narazić się na niebezpieczeństwo.

Jaki wybrać grill gazowy

Wybierając grill gazowy, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, gdyż jest to zakup na wiele lat. Ceny wahają się zazwyczaj od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeżeli jednak planujemy go wykorzystywać w celach prywatnych, doskonale sprawdzą się grille do kwoty około 4 tysięcy złotych. Grille gazowe w takiej cenie np. producenta Broil King wykonane są z największą dokładnością oraz starannością o detale. Za przykład może posłużyć tani grill gazowy Broil King Royal 340. Który mimo niewielkiej ceny swoim wyposażeniem oraz jakością dorównuje o wiele droższym grillom innych marek. Dzięki swoim niewielkim gabarytom doskonale sprawdzi się dla osób niedysponujących dużą przestrzenią, jednak pragnących korzystać z urządzenia o wysokiej jakości.

Inny grill do 4 tys. złotych, już odrobinę droższy od poprzednika, również od Broil King to Monarch 320. Tak jak poprzednik posiada niewielkie gabaryty. Piekarnik wykonany jest z aluminium a palniki ze stali szlachetnej. Staranne oraz nowoczesne wykonanie stanowi gwarancję zadowolenie ze sprzętu

Potrawy prosto z grilla

Kiedy już wybierzemy grill spełniający nasze oczekiwania, warto na takim urządzeniu piec coś więcej niż tylko kiełbaski. Będąc szczęśliwym posiadaczem np. grilla Broil King Baron 320, warto wypróbować jego możliwości. Takie jego elementy wyposażenia jak termometr pokazujący dokładnie temperaturę w piekarniku, palniki tubowe perfekcyjnie rozprowadzające temperaturę czy zabezpieczenie palników wpływające na poprawę smaku przyrządzanych potraw pozwala nam wybrać się w ekscytującą podróż w krainę wybornych smaków. Warto wypróbować nowe, nieznane potrawy z grilla, a także odświeżyć klasyczne potrawy. Można przyrządzić między innymi: steki, piersi grillowane, szaszłyki, skrzydełka, grillowane warzywa oraz owoce morza i jeszcze wiele innych potraw. Pamiętajmy, że posiadając dobry grill nasze możliwości są nieograniczone.