Historia marki Broil King

Opublikowano przez admin

Firma Onward Manufacturing Company Limited– twórca marki Broil King powstała w 1904 roku. Miejscem założenia spółki była mała kanadyjska miejscowość Waterloo w prowincji Ontario. Przedsiębiorstwo przez wiele kolejnych lat dynamicznie się rozwijało, a polityka firmy skoncentrowała się na tworzeniu funkcjonalnych i eleganckich sprzętów gospodarstwa domowego. Spółka wprowadzała na terenie Kanady nowe modele chłodziarek, zamrażarek i akcesoriów do gotowania. Taki stan rzeczy trwał aż do roku 1980 – wtedy Manufacturing Company Limited rozpoczęła produkcję pierwszych wkładów kominkowych i piecyków z płaszczem wodnym. Ta decyzja zapoczątkowała historię marki Broil King.

W roku 1984 spółka rozpoczyna pracę nad produkcją grillów gazowych dla firmy Arkla, ale już dwa lata później nabywa prawa do projektu modelu Jacuzzi i zaczyna działać na własną rękę. Gazowy grill Jacuzzi stał się fundamentem, na którym powstała cała linia Broil King. Biznes rozrastał się prężnie i w 1989 roku asortyment firmy rozszerzył się o kolejne modele oraz kolekcję profesjonalnych narzędzi do grillowania. Założyciel firmy – Theodor Adam Witzel zmarł w 1995 roku, ale pieczę nad rodzinnym przedsiębiorstwem objęli jego trzej synowie Ted, Terry i Tim. Doświadczenie zdobyte pod okiem ojca sprawiło, że nie zaprzepaścili spuścizny po nim i zaczęli zachwycać swoimi produktami odbiorców na terenie Ameryki Północnej i kilku krajów Europejskich.

Grille Broil King cieszą się zasłużoną sławą, ale Onward Manufacturing Company Limited nie spoczęło na laurach. W 2002 roku oferta akcesoriów dla miłośników grillowania kolejny raz poszerzyła się znacząco – wszystko za sprawą połączenia sił z firmą Inmar Industries Inc., która była właścicielem marki GrillPro. Kolejna duża inwestycja wiązała się z zakupem udziałów w spółce CFM, co zaowocowało włączeniem do oferty kolejnych wysokojakościowych części i akcesoriów.

Rok 2009 przyniósł duże zmiany – produkcja przeniosła się do północnoamerykańskiego miasta Huntington w stanie Indiana. Od tej pory wszystkie grille Broil King montowane są w tym zakładzie. Rok później rozpoczęto produkcję nowej linii urządzeń Broil King Keg. Węglowe grille wzorowane na tradycyjnych japońskich kuchenkach kamado podbiły serca wielu odbiorców na całym świecie. large_Broil-King-KEG
Aktualnie Broil King oferuje swoim klientom profesjonalne narzędzia i grille, wędzarnie i części zamienne do nich. Korzystając z asortymentu tej marki można kompleksowo wyposażyć swoją kuchnię i ogród. Specjalnie zaprojektowane narzędzia mają już status kultowych, a wiele przydatnych gadgetów i dodatków powoduje, że każdy może poczuć się jak profesjonalny mistrz barbecue. Firma stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta i spodziewać się można, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej doskonale zaprojektowanych grillów oraz narzędzi Broil King. Kupując osprzęt tej marki można mieć pewność, że każdy element został stworzony z prawdziwą pasją, przy użyciu doskonałych jakościowo materiałów i na podstawie ogromnego doświadczenia, które sięga początków XX wieku.