Jak serwować kawę?

Opublikowano przez admin

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów w naszym kraju. Codziennie smakiem i aromatem tego produktu delektują się miliony Polaków. Dla wielu osób picie kawy to prawdziwa uczta. Aby jednak to było w pełni odczuwalne, napój musi charakteryzować się nie tylko najwyższymi walorami smakowymi. Ważne jest też samo podanie kawy – w odpowiedniej filiżance. Jak zatem to robić poprawnie?

Dlaczego warto posiadać taką wiedzę?

Wiele osób pewnie zastanawia się czy taka wiedza jest im do czegokolwiek potrzebna. Są bowiem ludzie, którzy nie przywiązują zbyt dużej uwagi do tego faktu i piją kawę z pierwszej lepszej szklanki, którą akurat mają pod ręką. Wydaje się jednak, że naprawdę warto zaznajomić się z tym tematem. Zazwyczaj większość osób zdaje sobie sprawę z faktu, że wielbiciele kawy przywiązują do tej kwestii sporo uwagę. Jeśli często macie gości we własnym domu czy podajecie kawę w biurze itp. to otwieracie sobie drzwi, aby zaskarbić sobie sympatię i szacunek innych ludzi swoją wiedzą na ten temat. Poza tym, być może te wiadomości przydadzą wam się kiedyś w życiu zawodowym.

W czym podawać kawę?

Espresso musi być serwowane w małej i (ogrzanej przed podaniem) białej filiżance. Produkt ten powinien mieć pojemność od 50 do 70 ml. Warto wiedzieć, że filiżanka musi być wypełniona jedynie do połowy! Sam produkt powinien być zaś wykonany z wysokiej jakości porcelany o grubych ściankach, które umożliwiają utrzymywanie dużej temperatury.

Cappuccino to oczywiście espresso z dodatkiem spienionego mleka. Ten napój powinien być serwowany w filiżance o objętości od 150 do 180 ml.

Latte Macchiato to warstwowe latte, które powinno być podawane w szklance marki Barista o pojemności od 220 do 270 ml. Warto zaznaczyć, że szklanka musi mieć odpowiednie grube dno, aby napój dłużej pozostał ciepły – w końcu picie zimnej kawy to żadna przyjemność.

Z kolei kawa latte to pojedyncze espresso z dużą ilością spienionego mleka. Ten napój może być podawany zarówno w filiżance, jak i w szklance o objętości od 220 do 250 ml. Ciekawostką jest fakt, że we Francji kawa latte podawana jest w miseczkach.

Co do kawy?

Kawa to wyjątkowy napój, ale warto zastanowić się też nad kilkoma dodatkami, które sprawią, że uczta będzie jeszcze przyjemniejsza. Jakimi? Kawa świetnie współgra z gorzką czekoladą, francuskimi rogalikami czy herbatnikami korzennymi.

Jak najszybciej przyrządzić kawę?

Jeśli chcecie często delektować się smakiem i aromatem pysznej kawy, to najszybciej możecie ją przyrządzić przy pomocy nowoczesnego ekspresu. Jest to urządzenie niezawodne w swoim działaniu i bardzo skrupulatne. Dzięki temu, nawet najbardziej wybredne osoby będą zadowolone z wyprodukowanej kawy. Najwyższa możliwa jakość to oczywiście nie jedyna zaleta tego urządzenia. Trzeba także wspomnieć o bardzo intuicyjnej obsłudze, która nawet początkującemu nie sprawi żadnych kłopotów. Warto także dodać, że ten ekspres firmy Jura ma kompaktowe wymiary i zmieści się praktycznie wszędzie.

Czy picie kawy jest zdrowe?

Oczywiście, wszystko w nadmiarze szkodzi. Tak samo jest też z kawą. Jeśli jednak zachowacie umiar w spożywaniu tego napoju, to nic wam nie grozi. Dzięki temu, codziennie możecie oddawać się takiej uczcie.