Jaką wagę łazienkową kupić?

Opublikowano przez admin

Kontrolowanie wagi swojego ciała jest niezwykle istotne, jeśli chcemy zachować zdrowie i ładną sylwetkę. Bez wagi jest to jednak niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zakup wagi łazienkowej, z której korzystać można każdego dnia. Wybór jest jednak obecnie tak duży, że łatwo się pogubić. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze, aby dobrać model najlepszy.

Rodzaje wag

Dostępne dzisiaj w sprzedaży wagi łazienkowe dzieli się na dwa podstawowe rodzaje:

  • wagi mechaniczne;
  • wagi elektroniczne.

Wagi mechaniczne stosowane są obecnie coraz rzadziej. Mają one mechanizm analogowy, a wagę ciała wskazuje ruchoma wskazówka, która znajduje się na tarczy. Te elektroniczne kupowane są dzisiaj coraz częściej. Ich niewątpliwym atutem jest ogromna precyzja pomiaru.

Dostępne wagi elektroniczne umożliwiają często nie tylko pomiar masy ciała, ale również określają, jaka ilość tkanki tłuszczowej znajduje się w naszym organizmie. Bez wątpienia ułatwia to kontrolę diety i pozwala na osiąganie lepszych efektów.

Zakres pomiaru

To bardzo istotny czynnik, który zawsze należy brać pod uwagę, kupując wagę. Każda z nich ma zarówno minimalne, jak i maksymalne obciążenie. Większość pozwala na ważenie się osób, których masa ciała nie przekracza stu pięćdziesięciu kilogramów. Znaleźć można jednak również takie modele, których maksymalne obciążenie dochodzi do dwustu siedemdziesięciu kilogramów. W zdecydowanej większości przypadków zupełnie wystarczające są modele o obciążeniu standardowym.

Dokładność pomiaru

Jeżeli chcesz mieć pewność, że waga jest niezwykle precyzyjna, należy postawić na model, którego dokładność pomiaru wynosi od pięćdziesięciu do pięciuset gram. Większość dostępnych modeli elektronicznych zapewnia właśnie taki pomiar. Wagi mechaniczne są zdecydowanie mniej dokładne. W ich przypadku można liczyć na precyzję co do jednego kilograma.

Zasilanie

Dostępne obecnie modele elektroniczne mają różne rodzaje zasilania. Wprawdzie wszystkie wymagają do pracy baterii, ale już ich rodzaj może być bardzo różny. Trzeba pamiętać, że im więcej mocy będzie potrzebowała zakupiona przez nas waga, tym więcej będzie kosztowała jej eksploatacja. Do ich pracy mogą być potrzebne baterie:

  • alkaliczne – to popularne paluszki;
  • guzikowe – kosztują one więcej niż wymienione wyżej paluszki. Są także trudniej dostępne.

Platforma

Rodzaj materiału, z którego zrobiona została platforma do ważenia ma ogromny wpływ na trwałość wagi. Najtańsze modele mają platformy z tworzywa sztucznego. Niestety, bardzo szybko się one psują. O wiele dłużej posłuży platforma wykonane ze szkła hartowanego. Takie urządzenie również o wiele lepiej będzie prezentować się w Twoim domu.

Waga łazienkowa przyda się każdemu, kto chce mieć kontrolę nad masą swojego ciała. Warto wiedzieć, że wybór modeli jest dzisiaj tak ogromny, iż każdy znajdzie idealną, dostosowaną do własnych potrzeb oraz zasobności portfela.