Jaki ekspres do kawy wybrać?

Opublikowano przez admin

Zapach parzonej o poranku kawy potrafi skutecznie wprowadzić nas w świetny nastrój . Nic nie pobudzi nas skuteczniej, niż wspaniała, aromatyczna kawa.

Jeśli jesteśmy fanami tego napoju i nie wyobrażamy sobie naszego życia bez kawy, warto przemyśleć zakup ekspresu, dzięki któremu przygotujemy najwyższej jakości napój, nawet jeśli nie posiadamy umiejętności profesjonalnego baristy.

Aby wybrać najlepszy produkt, warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania – jak często będziemy korzystać z urządzenia i czy ktoś oprócz nas będzie także używał ekspresu.

Jeśli szukasz korzystnego cenowo rozwiązania, świetnym pomysłem będzie zakup ekspresu przelewowego. Taki ekspres jest stosunkowo prosty w obsłudze i działaniu – wystarczy wsypać określoną ilość kawy do pojemnika. Z pomocą wody zostanie ona przefiltrowana przez specjalny, papierowy filtr. W ekspresie przelewowym używamy już zmielonej kawy. Może on przygotować nawet 10-12 filiżanek kawy, więc z pewnością świetnie się sprawdzi podczas długiego, rodzinnego śniadania. Warto poszukać modelu z funkcją podgrzewania dzbanka, dzięki której kawa będzie gorąca jeszcze przez jakiś czas po jej przyrządzeniu. Na rynku można znaleźć ekspresy przelewowe, które posiadają funkcję, pozwalającą na regulowanie intensywności smaku oraz aromatu, co będzie doskonałym rozwiązaniem jeśli chcemy dostosować smak napoju do indywidualnych preferencji.

Świetnym rozwiązaniem, łączącym wysoką jakość, wielość funkcji i korzystną cenę może być ekspres przelewowy.

Jeśli szukamy mocniejszych wrażeń smakowych, lubimy kawy z dodatkiem mlecznej pianki i jesteśmy w stanie wydać na ekspres więcej pieniędzy, rozważmy zakup ekspresu ciśnieniowego.

Jeżeli zależy nam na niewielkich rozmiarów urządzeniu, warto zdecydować się na minimalistyczny design. Niech jednak nie zwiodą nas niewielkie rozmiary ekspresu – wielość funkcji i profesjonalizm takiego urządzenia z pewnością nas zaskoczą. W ekspresie ciśnieniowym używamy jedynie kawy ziarnistej. Specjalnie skonstruowany młynek dba o perfekcyjną jakość mielenia ziaren. Jeśli uwielbiasz mleczne, kremowe kawy, zainwestuj w ekspres, który posiada wysokiej jakości spieniacz. To bardzo ważne, aby piana była jednolita, delikatna i odpowiednio rozkładała się w filiżance. Aby zrobić kawę w ekspresie ciśnieniowym, wystarczy jedynie nacisnąć odpowiedni przycisk, symbolizujący wybrany przez nas napój. Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie i świetnie sprawdzi się, jeśli często zapraszamy do domu przyjaciół i znajomych.

Godnym polecenia modelem, który łączy profesjonalizm i prostotę obsługi będzie na pewno Ekspres do kawy Jura J6 P.E.P. Piano-White TFT One Touch AromaG3

Jeśli szukamy dużego ekspresu, który posłuży nam w celach profesjonalnych (np. w biurze czy kawiarni), wybierzmy Ekspres Jura GIGA X3 ALU Profesional TFT.

Taki ekspres oferuje aż kilkadziesiąt różnych specjałów kawowych, przy minimalnym wysiłku w zakresie obsługi i konserwacji urządzenia. Użytkowanie takiego ekspresu jest niezwykle intuicyjne, co powoduje, że świetnie sprawdzi się on we wszelkich pomieszczeniach, w których przewidziana jest samoobsługa.