Jaki kubek termiczny wybrać?

Opublikowano przez admin

Zaliczasz się do miłośników kawy lub herbaty? Lubisz nawet w drodze do pracy lub w trakcie podróży popijać swój ulubiony napój? To, co dostępne jest na stacjach benzynowych lub szybkich kawiarniach niekoniecznie Ci odpowiada? Postaw na kubek termiczny! To najlepsze rozwiązanie, aby zawsze mieć przy sobie gorący napój.

Oferta kubków termicznych jest obecnie naprawdę duża. Wiele osób chcących kupić kubek termiczny może więc mieć prawdziwy problem z wyborem tego idealnego. Spróbujemy podpowiedzieć, jakimi cechami powinien charakteryzować się kubek termiczny, który doskonale sprawdzi się w swojej roli.

Pojemność

W sprzedaży dostępne są kubki termiczne o różnej pojemności. Najbardziej standardowy to ten, który pozwala na wlanie dwustu pięćdziesięciu mililitrów płynu. Dla wielu osób jest to jednak zdecydowanie za mało. Idealnym wydaje się być kubek termiczny, który pozwala na umieszczenie w nim trzystu pięćdziesięciu mililitrów ulubionego napoju.

Szczelność pokrywy

To bez wątpienia jedna z ważniejszych cech dobrego kubka termicznego. Za najlepsze uważane są modele, które posiadają automatyczną blokadę. Dzięki niej zawartość kubka nie wyleje się do plecaka lub torby. Godne uwagi są te kubki termiczne, które mają nakrętkę z ustnikiem. Korzystanie z nich jest naprawdę bardzo wygodne. Aby pokrywa była szczelna, musi posiadać także dobrej jakości uszczelki. Kupując kubek, zawsze warto sprawdzić, czy uszczelki znajdują się na swoim miejscu.

Kształt

Najlepsze są kubki termiczne o ergonomicznym kształcie. Dopasowują się one do dłoni nawet wtedy, kiedy znajduje się na niej gruba rękawiczka. A trzeba pamiętać, że z kubków termicznych najczęściej korzysta się zimą, kiedy to dłonie muszą być solidnie chronione. Stabilna spodnia część kubka pozwoli na jego bezpieczne odstawienie bez obawy, że znajdujący się w jego wnętrzu płyn po prostu się wyleje.

Materiał

Najlepsze są te kubki termiczne, które wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje bowiem długie utrzymywanie wysokiej temperatury napoju. Płyn może pozostać ciepły nawet do sześciu godzin. Kubki plastikowe, których nie brakuje w tanich sklepikach, nie są najlepszym wyborem. Kawa lub herbata naprawdę błyskawicznie w nich wystygnie.

Przeznaczenie

Kubki turystyczne dzieli się na te o charakterze turystycznym i na te, które przeznaczone są do samochodu. Te pierwsze nie cechują się zbytnią szczelnością, a ich cechą charakterystyczną jest uchwyt przypominający ucho tradycyjnego kubka. Kubki termiczne do samochodu mają kształt pozwalający na wstawienie kubka w specjalny uchwyt samochodowy. Mają one zabezpieczenie przed rozlewaniem się płynu w czasie jazdy.

Kubek termiczny to z całą pewnością przydatny gadżet, który sprawi, że ulubioną kawę lub herbatę można zawsze mieć przy sobie. Decydując się na zakup kubka termicznego, nie można jednak zapominać o szeregu cech, które sprawiają, że kubek będzie doskonale spełniać swoją rolę.