Naczynia dla alergików – jakie stosować?

Opublikowano przez admin

Alergia to nieprzyjemny temat, który zawsze w pewnym stopniu nas ogranicza. Zwłaszcza, że niektóre uczulenia są bardzo uciążliwe i wymagają unikania kontaktu z wieloma codziennie stosowanymi produktami. Przykładem jest alergia na nikiel.

Alergia na nikiel jest coraz powszechniejsza

Niestety, statystyki pokazują, że alergia na nikiel jest jednym z najczęściej występujących uczuleń. Prawie co piąta dorosła osoba w naszym kraju ma kłopoty z tą dolegliwością. Z alergią na nikiel coraz częściej stykają się także dzieci – w tym przypadku jest to około 8%.

Alergia na nikiel – jakie są objawy?

Alergia na nikiel jest wyjątkowo uciążliwa, ponieważ ten pierwiastek jest często obecny w naszym codziennym życiu. Warto wiedzieć, że opisywany związek jest piątym najczęściej występującym składnikiem chemicznym. Inną ciekawostką jest fakt, że zdecydowanie częściej z tą dolegliwością stykają się kobiety – choćby poprzez noszenie biżuterii – czy osoby palące papierosy. Jakie są objawy alergii? Osoby borykające się z alergią skarżą się na kontaktowe zapalenie skóry (na przykład na nadgarstku przez noszony zegarek itp.). Częstymi problemami są także zapalenia spojówek, zapalenia śluzówki nosa oraz astma. Ta dolegliwość może też skutkować odrzuceniem implantów stomatologicznych oraz ortopedycznych.

Alergia na nikiel – czego unikać?

Osoby mające te dolegliwości muszą unikać wszystkich elementów, które są wyprodukowane przy udziale niklu. To między innymi elementy biżuterii (jak choćby kolczyki, łańcuszki, pierścionki, zegarki czy bransoletki), zamki błyskawiczne, klamry pasów, igły, nożyczki, długopisy czy oprawki do okularów itp. Duże zagrożenia czyha także w kuchni – w związku z tym, trzeba zwrócić uwagę na posiadane garnki czy sztućce itp.

Jakie naczynia stosować dla alergików?

Warto zadbać o posiadanie naczyń, które będą wolne od niklu. Dobrym wyborem są produkty z serii Vision, które stanowią połączenie stali oraz zaawansowanej technicznie ceramiki. Nie tylko nie posiadają w swoim składzie niklu, ale są też antybakteryjne oraz antyalergiczne. Dzięki temu, mogą być z powodzeniem stosowane w kuchniach osób, które borykają się z uczuleniem na ten pierwiastek.

Osobom borykającym się z alergią na nikiel przydadzą się też patelnie, które mogą być użyte jednocześnie do smażenia i serwowania. Tutaj także mamy do czynienia z produktami, które nie zawierają szkodliwego pierwiastka, są antybakteryjne oraz antyalergiczne. Ponadto, charakteryzują się odpornością na zadrapania i zarysowania, dzięki czemu mogą być z powodzeniem używane przez wiele lat.

Szybkowary stworzone przez producenta Silit to kolejna propozycja dla alergików. Produkty z tej serii nie tylko nie zawierają szkodliwych związków chemicznych. Ponadto, służą do szybkiego i bezpiecznego przygotowywania smacznych oraz bardzo wartościowych posiłków. Ważną cechą tych szybkowarów jest zdejmowany uchwyt pokrywy, który ułatwia mycie. Na uwagę zasługuje też czytelny wskaźnik poziomu temperatury pozwalający perfekcyjnie zadbać o jakość przyrządzanych dań.

Wolna od niklu brytfanna wielofunkcyjna to niezbędne wyposażenie w kuchni każdej osoby, która chce nabyć nowoczesny produkt odporny na zadrapania i zarysowania. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrywa wykonana ze stali nierdzewnej, która może służyć jednocześnie jako podstawa do serwowania lub smażenia.