Obiad z grilla

Opublikowano przez admin

Miłość do grillowania łączy coraz więcej Polaków – niemniej wciąż jeszcze używamy rusztu głównie do przygotowywaniu przekąsek i szybkich dań z mięsa. Smażenie kiełbasy, schabu i kaszanki to coś, co wciąż jest najczęściej kojarzonymi z grillem czynnościami. Na szczęście coraz więcej rodaków bierze przykład od naszych kolegów ze Stanów Zjednoczonych i ruszt staje się narzędziem, które służy do czegoś więcej, niż tylko podgrzewania mięs. Czy na grillu można przygotować pełnowartościowy obiad? Oczywiście, że tak! Wystarczy zaopatrzyć się w kilka prostych akcesoriów.

Wegetariańskie potrawy z grilla

Wegetarianie to coraz liczniejsza grupa osób – pozbycie się mięsa z diety podyktowane bywa przyczynami zdrowotnymi lub etycznymi. Nie oznacza to jednak, że nie można zaprosić wegetarian na wspólnego grilla! Owalny kosz do grillowania sprawia, ze grill Broil King zmienia się w narzędzie przyjazne osobom na diecie bezmięsnej – z jego pomocą przygotowywać można wszelkiego rodzaju warzywa, które sprawdzą się także w roli pysznego dodatku dla mięsożerców. Używanie kosza do warzyw ma jedną bardzo poważną zaletę – nie dopuszcza jarskich składników do kontaktu z rusztem pokrytym mięsnym tłuszczem. W ten sposób zapewnić można wszystkim biesiadnikom komfort oraz mnóstwo pysznych przysmaków do wyboru.
Gotowanie na grillu

Sos do spaghetti, zupa lub gulasz z grilla? Wszystko jest możliwe z dopasowanymi dobrze akcesoriami. Grill Broil King może być doskonałym miejscem do gotowania potraw o płynnej lub sypkiej konsystencji. Rondelek ze specjalną powłoką może być wygodnie używany nawet na otwartym ruszcie i posłużyć do wielu różnych zadań. Posiadając taki wyjątkowy garnek, można uraczyć zaproszonych gości niemal każdym daniem, które zwyczajowo przygotowuje się na kuchence. Dzięki niemu nie trzeba raczyć się samym pieczywem – ziemniaki, ryż i makarony z grilla mogą stać się podstawą wspaniałego i pożywnego obiadu.

Jak wzbogacić smak mięsa?

Mięsa z grilla przygotowywane są zwykle dość tradycyjnie – kiełbasa, kawałek schabu czy karkówki trafiają na ruszt i jedyną metodą poprawienia ich smaku jest natarcie ich przyprawami. Zioła i korzenie lubią się przypalać i osypywać z grillowanych produktów, co sprawia, że zwykle jesteśmy skazani na dość jednostajne doznania kulinarne. Grill Broil King może zostać jednak uzupełniony niezwykłym dodatkiem – aromatyzerem! Specjalny pojemnik wystarczy napełnić aromatycznym płynem lub innymi wonnymi składnikami – pokrojonymi cytrusami, cebulką, piwem lub sokiem z jabłek i ustawić go pomiędzy rusztem a paleniskiem. Opary z pachnących dodatków wzbogacą smak każdego grillowanego mięsa i pozwolą uzyskać efekt godny profesjonalnej restauracji – to idealna propozycja na rodzinny obiad w ogrodzie.Jak przygotować pizzę z grilla?

Zarówno dzieci jak i dorośli kochają włoską pizzę, ale do jej przygotowania potrzebny jest specjalny piec. Tak było może do tej pory, ale grill Broil King nadaje się także do pieczenia wyśmienitej Margerity lub Capricciosy. Kupując kamień do pizzy stajemy się jednocześnie posiadaczami wyspecjalizowanego narzędzia do przygotowywania pizzy. Placek z dodatkami to wyjątkowo dobra propozycja na obiad z udziałem najmłodszych – pociechy mogą same wybrać ulubione składniki i aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu posiłku. Profesjonalne akcesoria nie zastąpią talentu kucharza, ale mogą pomóc w jego rozwijaniu. Możliwość przygotowywania różnorodnych posiłków, duża gama smaków i wygoda użytkowania sprawia, że z takimi gadgetami pokochamy grill jeszcze mocniej!