Pojemniki na piknik

Opublikowano przez admin

Majówki są bardzo popularne i modne. Uwielbiamy uciekać od zgiełku miasta na łono natury. Można się tutaj cieszyć ciszą, spokojem i wspaniałymi widokami. Nie można także zapomnieć o pysznym jedzeniu, które jesteśmy w stanie przygotować sobie w domu i zabrać na wspaniałą wycieczkę. Niezbędne jest jednak zadbanie o odpowiednie przechowywanie, by nic nam się nie zepsuło i było gotowe do spożycia, gdy tylko zaczniemy być głodni.

Pojemniki na przekąski

Gdy wybieramy się na majówkę, warto pomyśleć o odpowiednim zapakowaniu swoich przekąsek. Idealnym rozwiązaniem są wysokiej jakości pojemniki na żywność Glasslock, które wykonane są z hartowanego szkła. Jest to opakowanie nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne. Nie posiada estrogenów, Bisfenolu A – BPA i innych groźnych substancji, dzięki czemu jest to opcja przyjazna dla środowiska, a także gwarancja, że nasze jedzenie jest odpowiednio zabezpieczone. Najlepszym rozwiązaniem są pojemniki z pokrywkami i szczelnymi uszczelkami. Można wtedy zapakować nie tylko owoce, warzywa, ale także dania, jakie wcześniej przygotowaliśmy w domu, bez obawy, że intensywne zapachy będą się wydostawać na zewnątrz. To idealny sposób na przechowywanie sałatek, ale także dań z makaronem, ryżem czy z sosami. Wysokiej jakości wykonanie i innowacyjna technologia sprawiają, że takie pojemniki na żywność można potem bez problemu umyć w zmywarce, gdy wrócimy z pikniku do domu.

W czasie podróży doskonale sprawdzają się pojemniki z uchwytami, które można komfortowo przenosić. Dobrym pomysłem są również specjalne butelki na koktajle, jeśli właśnie takie przekąski preferujemy na swoim pikniku.

Pojemniki na żywność dla dziecka

Pakując się na wymarzony i długo wyczekiwany piknik, nie można zapomnieć o najmłodszych. Dzieci potrzebują różnych przekąsek, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw szklanych pojemników. Niewielkie rozmiary, ale spora różnorodność form sprawiają, że możemy zapakować wszystko, co będzie niezbędne, by nakarmić swojego malucha. Nowoczesne pojemniki na żywność Glasslock to zestawy, które posiadają również silikonową łyżeczkę, więc można spokojnie podać lunch czy inne danie swojemu dziecku. Potem wszystkie pojemniki wystarczy wrzucić do zmywarki. Można je następnie wykorzystać do przechowywania żywności w domu, schować do zamrażarki czy podgrzać w kuchence mikrofalowej, więc z pewnością taka funkcjonalność nam się spodoba.

Pojemniki zamykane próżniowo

Jeśli odpowiednio spakujemy żywność, to każda wycieczka będzie udana. Kolejną propozycją są pojemniki na żywność zamykane próżniowo. Zapewniają zachowanie świeżości potraw. W zestawie można znaleźć także specjalną pompkę, dzięki której mamy opcję zredukowania powietrza. Warto postawić na opakowania z klamrami, jakie ułatwiają zamykanie i otwieranie. Jeśli wybierzemy pojemniki na żywność, które można podgrzewać również w kuchence mikrofalowej, to przydadzą nam się nie tylko w momencie planowania pikniku czy majówki, ale także na co dzień. Tak spakowani, możemy ruszać w każdą podróż i cieszyć się pięknem lasu, szumem jeziora i radosnym majowym ptasim ćwierkaniem.