Szybkowary i patelnie z wymienną rączką – czy są bezpieczne?

Opublikowano przez admin

Szybkowary to jedne z najlepiej sprawdzających się naczyń do gotowania w nowoczesnej kuchni. Umożliwiają przygotowanie potraw w bardzo szybkim czasie, przez co możemy liczyć na zdecydowanie szybsze przyrządzenie wyczekanego obiadu. Gotowanie w nich jest ponadto bardzo zdrowe. Na rynku dostępnych jest wiele wersji i modeli szybkowarów. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Modele z wymienną rączką

Pośród dostępnych naczyń do gotowania można również spotkać modele z odczepianą rączką. Niektórzy kliencie zupełnie bezpodstawnie obawiają się takich naczyń, głównie ze względu na bezpieczeństwo. Warto wspomnieć, że doczepiane rączki, bądź uchwyty są wykonane w bardzo zaawansowanej technologii, dzięki czemu gwarantują mocny chwyt i doskonałe przyleganie do zaciśniętej powierzchni garnka.

Wymienne rączki i uchwyty sprawiają ponadto, że zamykanie naczynia jest proste i bardzo skuteczne. Szczelność, jaką zapewnia odczepiany element jest zdecydowanie większa, niż w przypadku pozostałych modeli. Dobrym przykładem zastosowania tej rewolucyjnej technologii jest ten model szybkowaru:

big_vitavit_comfort2

Duża wygoda użytkowania

Decydując się na zakup szybkowaru, lub patelni z odczepianą rączką możemy zapomnieć o niewygodnym przechowywaniu. Wystające części nie będą nam sprawiały problemu, gdyż możemy je po prostu odczepić od reszty naczynia i położyć obok. Dzięki temu oszczędzimy sporo miejsca w kuchennych szafkach. Wybierając taki zestaw szybkowaru i patelni możemy liczyć na dodatkową przestrzeń dla innych naczyń.

Wymienne rączki i uchwyty to doskonałe rozwiązanie eliminujące nagrzewanie się elementów, za które chwytamy. Dzięki temu możemy liczyć na chłodne w dotyku naczynie wtedy, gdy potrzebujemy je przenieść. Zasadniczo nie ma w tej sytuacji potrzeby używania rękawic kuchennych. Ponadto, w sytuacji, gdy uszkodzi nam się wystający element naszego naczynia, nie musimy oddawać go do naprawy. Wystarczy dokupić brakujący element, i cieszyć się ze sprawnego sprzętu.

Warto również wspomnieć, że odczepiane rączki zdecydowanie ułatwiają czyszczenie szybkowarów i patelni. Możemy śmiało pozbyć się wystającego elementu przed włożeniem do zmywarki, a gdy będziemy potrzebowali użyć naczynia ponownie, po prostu przyczepimy uchwyt, bądź rączkę. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku naczyń o dużej pojemności, a tym samym sporych gabarytach.

Sześciolitrowy szybkowar zdecydowanie łatwiej będzie nam umieścić w zmywarce, gdy odczepimy od niego wystające elementy.